Last Updated:

Bakclink Builder - co to takiego?

Jest wiele narzędzi służących monitorowaniu pozycji naszej strony w internecie. Tyczy się to tak samo zapleza linkowego (ilości backlinków - łączy prowadzących do naszej strony), co sposobu pisania treści na stronach. Okazuje się, że to, w jaki sposób Google i inne wyszukiwarki krążą po sieci, zmienia również sposób prowadzenia pozycjonowania SEO.

Backlink - co to takiego?

Sam backlink, czyli link zwrotny lub link przychodzący to nic innego jak wszystkie hiperłącza prowadzące do naszej strony. Najbardziej wartościowe są te, które naturalnie (czyli organicznie) tworzą urzytkownicy internetu. Są to wpisy na forach, w mediach społecznościowych artykułąch jako źródła itd. Pozostałe linki też się liczą, lecz trochę mniej. Z drugiej strony jednak można w łatwy sposób tworzyć ich ogromne ilości w sposób automatyczny. Jak?

Jak stworzyć zaplecze linkowe?

Backlink builder to rodzaj strony i/lub oprogramowania, które tworzy automatycznie linki prowadzące do naszej strony. Niektóre są łaczami z parametrem "dofollow", inne zaś "nofollow". Niemniej jednak liczące się strony rankujące naszą domenę badają każdy rodzaj linku. Taką stroną jest ahrefs.com. Liczy się tam ilość linków i ilość różnych domen do naszej prowadzących. Im większe cyfry w tych polach, tym lepiej dla naszego Domain Rating.

Backling bulder - co to jest i jak działą?

Backlink builder dziala na zasadzie wpisywania naszych linków w różne strony diagnozujące. Te strony zwykle tworzą w swojej domenie jakąś podstronę z wynikami naszej strony. Takim narzędziem może być np. https://gspot.intensys.pl/, który daje co prawda link "nofollow", ale jednak figuruje potem w wynikach ahrefs jako jedna z linkujących do naszej domen. 

Czy backlinki tworzone automatycznie mają niższą wartość?

Zdecydowanie niższą. Przynajmniej dla Google. Jednak zawsze backlinki jest lepiej gromadzić, niż ich nie mieć. Pozwala to na stworzenie większej sieci połączeń z i do naszej domeny. Wtedy i tylko wtedy jej pozycja w wyszukiwarkach będzie wygrywać z innymi stronami, które o te aspekty nie zadbały lub zrobiły to słabiej.

Jakie backlinki są najmocniejsze?

Zdecydowanie te ze zwykłych stron i forów dyskusyjnych. Do tego można doliczy blogi takie, jak ten. Nawet zwykłe katalogi nie są traktowane już przez Google jako linki wartoścowe, bo te strony zwykle są łączami przesycone.

Najlepiej więc skorzystać z katalogu tagiego jak ten lub inne przez nas prowadzone. Każdy jest ułożony w formę bloga lub zwykłej, najzwyklejszej strony internetowej. Jeśli dodatkowo (tak jak tu) wstawimy artykuł napisany zgodnie ze standardami SEO (wyższa jakość) nasz backlink będzie super wartościowy! Dlatego polecamy tę stronę (katalogi.opx.pl) oraz pozostałe nasze katalogi (najnowszy - polecamyp.pev.pl i informacje.keep.pl).

Powodzenia!