Last Updated:
Projekt Domu Hospicyjnego,
Projekt Domu Hospicyjnego, źródło: screenshot strony

Pomóż wybudować "Dom Aniołków" dla dzieci umierających na nowotwory!

Piszemy ten artykuł z własnej woli. Nikt nas o to nie prosił, ale chcemy namówić Was do pomocy i chcemy, aby temat rozniósł się po internecie. Wierzymy, że w ten sposób dotrze do większej ilości osób, które mogą wspomóc budowę "Domu Aniołków". Pisaliśmy też o tym TUTAJ, ale to krótki wpis katalogowy, więc do rzeczy!

Fundacja i plany budowy Domu Hospicyjnego

Sprawa jest banalnie prosta. Fundacja uzyskała już pozwolenie na budowę, pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia i brakuje jej tylko setek tysięcy złotych na budowę placówki pod wzruszającą nazwą "Dom Aniołków". 

Opinia Misisterstwa Zdrowia oznacza tylko jedno - brakuje na podkarpaciu (okolice Rzeszowa) hospicjów dla dzieci. Przekłada się to na brak odpowiedniej pomocy i/lub konieczność dalekich dojazdów, co jest wręcz niewykonalne w niektórych przypadkach. A to z kolei owocuje łzami, cierpieniem i tym, że Bogu ducha winne dzieciaki umierają na raka bez odpowiedniej pomocy.

Dzieci umierają na raka. To straszne tragedie, o których się nie mówi w newsach

Niestety większości z nas wydaje się, że problem jest odległy i nas nie dotyczy. Takie myślenie to błąd. Te dzieci umierają obok nas. Budowa Domu Hospicyjnego "Dom Aniołków" to próba złagodzenia ich cierpienia, umożliwienie dzieciakom podjęcia jeszcze większej walki z nowotworem (rakiem) i iskierka nadziei, że jakimś cudem, będą mogły doczekać wieku nastoletniego, czy studenckiego... Że będą miały coś, czego normalny człowiek nie docenia, bo ma to na codzień w nadmiarze! 

Z Rzeszowa do Gdańska na rowerze w 24h, czyli #zajedzraka

Jest taki jeden człowiek, o którym więcej przeczytać można tu: https://noalejakto.pl/2019/08/10/jedzie-z-rzeszowa-do-gdanska-na-rowerze-w-24-godziny-wszystko-by-pomagac-jest-moc/

Jedzie on wyczynowo z Rzeszowa do Gdańska po to, by zwrócić na siebie uwagę i zebrać jak najwięcej pieniędzy. Nie uda mu się na pewno zebrać całej kwoty bez Waszej pomocy dlatego poniżej link do strony fundacji "Z Serca dla Serca", gdzie można bezpośrednio wpłacać pieniądze na budowę "Domu Aniołków":

https://zsercadlaserca.org/pomagaj/